ZAJĘCIA DODATKOWE

Zajęcia ruchowe z elementami tańca.

Ruch jest bardzo istotnym elementem w życiu człowieka, a szczególnie ważnym w życiu dzieci. Dzięki niemu mogą się one prawidłowo rozwijać - zarówno fizycznie jak i psychicznie. Aktywność ruchowa pomaga również rozładowywać niespożyte zasoby energii. Zajęcia ruchowe z elementami tańca prowadzi pani Teresa Karbowska.

·       Zajęcia rytmiczne.

Zajęcia kształtują kulturę muzyczną i słuch dziecka. To różnego rodzaju ćwiczenia muzyczno-ruchowe, wspierające także rozwój intelektualny, fizyczny i emocjonalny. Ponadto zajęcia rytmiczne uczą koncentracji, poprawiają pamięć, zachęcają do aktywności ruchowej, mają korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci. Dają im także solidne podstawy do podjęcia nauki w szkole, ponieważ kształtują umiejętności językowe oraz matematyczne. Zajęcia rytmiczne prowadzi pani Marta Batkowska.

·       Zajęcia ogólnorozwojowe.

Ruch jest dla dziecka niezbędnym warunkiem rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego. Głównym celem zajęć ogólnorozwojowych jest wytworzenie u przedszkolaków zainteresowania i potrzeby regularnej aktywności fizycznej, jak również poznanie gier ruchowych, ćwiczeń i zabaw. Dzieci mają możliwość zaznajomienia się z zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw ruchowych i rozwijania ogólnej sprawności organizmu. Zajęcia prowadzi pan Jacek Wołczak.

Realizacja: WEBPC-GROUP KROLL